TRYS SPALVOS: MĖLYNA / BALTA / RAUDONA („Trois couleurs: Bleue / Blanc / Rouge“), 1993 / 1994


Unikali Krzysztofo Kieślowskio, ko gero, garsiausio lenkų kino režisieriaus, filmų trilogija, atvėrusi kūrėjui kelią į tarptautinį pripažinimą. Šiomis juostomis atidarome naują puslapio rubriką – „Gurmanų kinas“.

Kiekvienas filmas atspindi vieną iš nacionalinio Prancūzijos respublikos šūkio („laisvė, lygybė, brolybė“) vertybių. Mėlyna, balta arba raudona – Prancūzijos vėliavos spalvos – dominuoja atitinkamoje trilogijos dalyje, kurdama vis naują emocinį efektą. Įspūdį stiprina ir tai, kad tam tikri epizodai pasikartoja visuose filmuose, šmėsteli jau pažįstami veikėjai, o jų istorijos dalinai susipina. Mums patiems stebėti tokio originalaus sprendimo išpildymą buvo be galo įdomu.

Vienas filmas trunka maždaug pusantros valandos, taigi tikrai neprailgsta – per kelis vakarus galima pažiūrėti juos visus. Tą ir siūlome. „Nežinau, ar pajėgsiu peržiūrėti visus tris… Ką daryti?“. Žiūrėkite antrąjį – „Three Colors: White“. Jis nuotaikingas ir kiek komiškas, jungia skirtingas kultūrines aplinkas (Paryžių ir Lenkiją), jame vaidina Julie Delpy – aktorė iš kitos, daugeliui kur kas geriau žinomos trilogijos „Before Sunrise“. Tačiau dar kartą pabrėžiam, kad didžiausią įspūdį filmai palieka žiūrimi iš eilės.

IMDb: 8 / 7,7 / 8,1 

Žiūrėk legaliai internete (epasaka.lt):  

kieslowski Three-Colours-Trilogy

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s