PAKVAIŠĘ ŽAIDIMAI („Funny Games“), 1997 / 2007


Anna: Why don’t you just kill us?

Peter: [smiling] You shouldn’t forget the importance of entertainment.

Funny Games – tai šiurkštūs psichologiniai ir fiziniai žaidimai, kuriuos prabangiame vasarnamyje įkaitais paimtą šeimą verčia žaisti du visai nekaltai atrodantys jaunuoliai. Kartais jie žiūri į kamerą ir komunikuoja su kino auditorija, klausia: kodėl dažnam žiūrovui smurtas teikia malonumą ir ką tai pasako apie mus pačius? Ar tikrai norime, kad ekrane rodomas smurtas liautųsi? Kodėl smurtas kai kuriems tampa pramoga ir kas slypi už tokio poreikio?

Austrų režisierius Michael Haneke šį filmą pristatė dar 1997, o perfilmavo, lygiai tame pačiame name ir pagal bene identišką scenarijų, praėjus dešimtmečiui – 2007 metais. Taigi, galite rinktis, kurią versiją žiūrėti. Antrojoje vaidina amerikiečiai, o pats filmas atrodo kur kas labiau holivudinis. Kita vertus, jame pamatysite aktorių Tim Roth, žinomą iš Pulp Fiction ar jau anksčiau rekomenduotos komedijos, pavadinimu Four Rooms.

Bet kodėl režisierius tą patį filmą nufilmavo du kartus? Todėl, kad manė, jog didžiausias blogis ir smurtinių filmų žiūrovų pramogai kūrimo šaknys slypi Amerikoj, Holivude. Pasitelkus jam įprastesnį formatą, buvo paprasčiau kritikuoti holivudinius produktus. Kitaip sakant, antroji versija, skirta kur kas platesnei auditorijai nei originalas vokiečių kalba – tokio pobūdžio filmui Amerika ir buvo aktualiausias adresatas. 

IMDb: 7,6 / 6,5

Paul: Whether by knife or whether by gun, losing your life can sometimes be fun.

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s