GATAKA („Gattaca“), 1997


Vincent: There’s no gene for fate.

Filme „Gattaca“ piešiamas futuristinis ateities pasaulis, kuriame žmonės – kruopščiai apgalvotos genetinės manipuliacijos produktas. Tai reiškia, kad šioje idealių individų visuomenėje vaikas gimsta su geriausiais savo tėvų bruožais, o jo fizinės ypatybės ir net mirties data žinoma iš anksto.

Visgi ir čia pasitaiko išimčių. Jomis tampa kūdikiai, gimę natūraliu būdu. Pagrindinis veikėjas Vincentas (Ethan Hawke) yra vienas iš jų, bet, suklastojęs savo tapatybę, ieško būdų, kaip pasipriešinti genetinei diskriminacijai ir siekti savo vaikystės svajonės – kelionės į kosmosą.

Filme, kuriame vaidina ir kiti gerai žinomi aktoriai, tokie kaip Uma Thurman ar Jude Law, nagrinėjama genetinio mokslo įtaka ir padariniai, ryškinamos technologijų, nuvedusių žmoniją į schematišką, apskaičiuotą pasaulį, pasekmės bei keliami esminiai klausimai apie žmogaus likimą ir galimybių ribas.

Trumpai tariant, tikrai puikus filmas: nėra pernelyg sudėtingas, tačiau įtaigus, įtraukiantis ir priverčiantis pamąstyti. „Kokį filmą žiūrėti“ rekomenduoja jums šį vakarą.

IMDb: 7,8

Vincent: [voiceover] For someone who was never meant for this world, I must confess I’m suddenly having a hard time leaving it. Of course, they say every atom in our bodies was once part of a star. Maybe I’m not leaving… maybe I’m going home.

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s