5 filmai, kuriuos VDFF turėtų pamatyti ne tik dokumentinių filmų mėgėjai


Rugsėjo 17-27 dienomis sostinėje vyksta Vilniaus dokumentinių filmų festivalis! Jau 12-ą kartą „Skalvijos“ kino teatro kolektyvo organizuojamo renginio programa nuoširdžiai nustebino vienas už kitą įdomesniais darbais ir jų įvairove. Štai 5 filmai, kuriuos rekomenduojame festivalyje pamatyti ne tik dokumentinių filmų mėgėjams:

1) „Staiga mano mintys nutrūksta“ („Suddenly my thoughts halt“), 2014

Tarp psichiatrinės ligoninės sienų besikartojantis gyvenimas, aiškus protas ir pamišimas. Į šią šizofrenišką erdvę porai savaičių įneria teatralas ir kartu su pacientais imasi statyti spektaklį… Skaityk plačiau.

2) „Šoa“ („Shoah), 1985

Dvylika metų kurtas, monumentalus, epinės apimties Claude Lanzmanno filmas apie Holokaustą mąsto ir perteikia šį reiškinį per pokalbius su arčiausiai jo buvusiais asmenimis: išgyvenusiaisiais, kaltininkais, stebėtojais. Skaityk plačiau.

3) „Bananiniai blynai ir lipnūs ryžiai“ („Banana Pancakes and the Children of Sticky Rice), 2015

Kai kuprinėmis nešini keliautojai atvyksta į mažytį Šiaurės Laoso kaimelį, ieškodami tradicinės patirties, vietiniai gyventojai atranda Vakarų atrakcijas. Susitinka du, vienas kito geidžiantys pasauliai: vienas ilgisi autentikos, kitas – modernybės. Skaityk plačiau.

4) „Vilkų gauja“ („The Wolfpack), 2015

Broliai Angulo gyvena pietinėje Rytų Manheteno dalyje, tėvai juos augina atskyrę nuo visuomenės – užrakinę bute. Apie išorinį pasaulį berniukai sužino iš filmų. Ši rutina pertraukiama tada, kai vienas brolių išdrįsta išeiti iš namų. Vaikų pasaulis apsiverčia. Skaityk plačiau.

5) „Amy“ („Amy), 2015

Dokumentika apie skandalingąją Amy Winehouse. Filmas primena intymų dienoraštį, kuriame dainininkė – sumani, juokinga ir labai talentinga. Filmo režisierius vengia „kalbančių galvų stiliaus“ – matome puikiai sumontuotą pasakojimą iš vaizdo kamerų, mobiliųjų telefonų, žinių laidų ir televizijos pramoginių laidų archyvų. Skaityk plačiau.


Visų filmų tvarkaraštį rasi čia.

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s