PAMIŠĖLIS PJERO („Pierrot le fou“), 1965


FerdinardMarianne: Why do you look so sad? Because you speak to me in words and I look at you with feelings.

Jean Luc Godard – vienas iš prancūzų naujosios bangos, atmetančios tradicinės kinematografijos principus, atstovų, pradininkų. Šio kino radikalo filmas „Pamišėlis Pjero“ – paradigminis ankstyvojo postmodernizmo pavyzdys filmuose: literatūriniai inkliuzai, dekonstruotas siužetas, filosofiniai pareiškimai, žodžiu – tikras intelektualinis koliažas.

Jei pavargot nuo tradicinių filmų, norit praturtinti savo santykį su kinu, „Pamišėlis Pjero“ turėtų būti jūsų pirmas pasirinkimas. Literatūroje jį norisi tapatinti su argentiniečių rašytojo Julio Cortázaro antiromanu „Žaidžiame klases” (1966 m.). Laikui bėgant, tokius kūrinius ne pamiršti, bet priešingai – imi lyginti su naujais, bandai suprasti ir vis geriau įvertini jų kitoniškas formas.

Estetiniu požiūriu, tai – labai šviesus, žaismingu koloritu pateiktas filmas, kuriame pasakojama apie tai, kaip pagrindinis veikėjas, su meiluže pabėgęs nuo įgrisusio gyvenimo ir nenusisekusios santuokos Paryžiuje, priverstas kartu slapstytis nuo persekiojančių samdomų žudikų. Bet, kaip jau supratot, siužetinė linija nėra tokia akivaizdi, be to, ir ne svarbiausia.

„Pierrot le Fou“ – tikras avangardas. TIK kino gurmanams.

IMDb: 7,7

Ferdinard: “That is the basic problem… you’re waiting for me… I’m not there… I arrive… I enter the room… that’s when I really start to exist for you… But I existed before that… I had thoughts… I may have been suffering… So the problem is to show you alive, thinking of me,and at the same time, to see me alive by virtue of that very fact.“

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s