ATSISKYRIMAS („Detachment“), 2011


Henry Barthes: We have such a responsibility to guide our young so that they don’t end up falling apart, falling by the wayside, becoming insignificant.

Paskutiniame studijų kurse pedagoginę praktiką teko atlikinėti ir man. Dirbau su bene protingiausiais mokiniais mieste, vienoje geriausių šalies gimnazijų, į kurią patenka ne bet kas. Ir vis tiek suvaldyti net ir vyresnių klasių gimnazistus buvo be galo sunku. Baisu ir įsivaizduoti, ką reiškia mokyti problematiškus vaikus, lankančius iš tiesų prastą mokyklą, į kurią patenka jokiai kontrolei nepasiduodantys nepilnamečiai. Filme „Detachment“ pasakojama būtent apie tokią švietimo įstaigą bei joje besimokančius vaikus, negerbiančius nei savo bendraamžių, nei mokytojų. Čia atvyksta laikinai pavaduojančio mokytojo pareigas einantis Henris Barthesas (Adrien Brody) ir akis į akį susiduria su mokinių žiaurumu.

„Detachment“ atskleidžia visą mokytojų gyvenimo realybę: degraduojantys ir nieko nevertinantys vaikai, bukagalviai moksleivių tėvai, savo sugedusių atžalų pateisinimo ieškantys ne šeimos, bet kažkodėl mokyklos aplinkoje… Visa tai – vien dėl vilties įkvėpti mokiniams žinių, atliekant bene prasmingiausią, vieną prasčiausiai apmokamų ir daugiausiai jėgų kainuojantį darbą, kurio vaisių nebevertina niekas. Filme klausiama, kodėl taip yra, kas kaltas, kad mokiniai darosi vis labiau problematiški, nušviečiama nedėkinga pedagogo karjeros dalis.

IMDb: 7,7 | Žiūrėk legaliai internete: viaplay.lt  

Meredith: Suicide is a permanent solution to a temporary problem.

Ačiū mūsų skaitytojui Eimantui, parekomendavusiam šį filmą: „Adrien Brody suvaidino bene geriausiai per savo karjerą. Tiesa, filmas ne kiekvienam, bet kino gurmanai po peržiūros lieka patenkinti. Turbūt rekomenduočiau jį kiekvienam, mėgstančiam gilias mintis, prasmės paieškas. Ne visada filmuose būna šviesu…”

1 mintis apie “ATSISKYRIMAS („Detachment“), 2011

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s