ATKIRTIS („Whiplash“), 2014 | Metų filmas


Andrew: But is there a line? You know, maybe you go too far, and you discourage the next Charlie Parker from ever becoming Charlie Parker?
Terence Fletcher: No, man, no. Because the next Charlie Parker would never be discouraged.

Taip jau sutapo, kad praėjusią savaitę ne tik lankiausi festivalio „Vilnius Mama Jazz“ koncertuose, bet ir pažiūrėjau filmą „Whiplash“ apie užsispyrusį muzikos konservatorijos pirmakursį, visomis išgalėmis siekiantį vienintelio dalyko – tapti geriausiu džiazo būgnininku. Būtent geriausiu, o ne tiesiog geru ar labai geru. Ką reiškia tapti geriausiu? Atsižadėti visko, kas nesusiję su tikru pašaukimu – santykių, meilės, socialinio gyvenimo, laisvo laiko, pramogų, draugų ir net artimųjų palaikymo. Aukoti viską talentui ir svajonei. Kovoti. Kentėti. Taškytis kraujais. Ir daug, daug, daug dirbti. Negailint savęs, nepasiduodant, neatsižvelgiant į aplinkinius, pasinėrusius į ramų, paprastą gyvenimą be rimtų tikslų ir be galimybės palikti savo pėdsaką istorijoje. Bei, šiuo atveju, kęsti neprognozuojamo muzikos dėstytojo terorą…

Kaip ir filmą „Amadeus“, taip ir „Whiplash“ būtina pamatyti visiems tikriems menininkams.

IMDb: 8,5 | Žiūrėk legaliai internete: epasaka.lt 

Terence Fletcher: So, imagine if Jones had just said, “Well, that’s okay, Charlie. That was all right. Good job.“ So Charlie thinks to himself, “Well, shit, I did do a pretty good job.“ End of story. No Bird. That to me is an absolute tragedy. But that’s just what the world wants now. And they wonder why jazz is dying.

1 mintis apie “ATKIRTIS („Whiplash“), 2014 | Metų filmas

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s