BARO MUSĖ („Barfly“), 1987


Henry: Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

Skaitėte Charlesą Bukowskį? Pagrindinis šio filmo herojus – rašytojo alter ego Henris Činaskis taip pat girtuoklis, šlaistūnas ir pasileidėlis. Reikia pasakyti, kad filmas tikrai gerai perteikia autoriaus romanų atmosferą. Žvelgiant literatūriškai, kūriniai nėra itin vertingi, tačiau juose pasakojamos prasigėrusio vyriškio, nuolat miegančio su atsitiktinėmis moterimis ir bandančio sudurti galą su galu, istorijos ganėtinai smagios, o ir skaitomos labai lengvai (gal todėl Ch. Bukowskio kūriniai ir Lietuvoje domina net ir tuos, kurie nėra pernelyg linkę skaityti grožinę literatūrą…).

Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie filmą „Barfly“. Pagrindinis jo veikėjas Henris leidžia laiką nutriušusiame bare, susipažįsta su moterimis, valkatauja, veliasi į muštynes ir panašius nemalonumus. Tuomet vėl geria. Tačiau visa tai kažkodėl pakankamai smagu žiūrėti, filmas neįpareigoja ir net padeda atsipalaiduoti.

Bendrai tariant, tai ganėtinai vidutiniška juosta, bet, kaip minėjome, tokia pati yra ir Ch. Bukowskio kūryba, tad jei jums patiko „Paštas“ arba kiti autoriaus kūriniai, greičiausiai patiks ir šis, smegenų neapkraunantis filmas.

IMDb: 7,3 

Henry: This is a world where everybody’s gotta do something. Y’know, somebody laid down this rule that everybody’s gotta do something, they gotta be something. You know, a dentist, a glider pilot, a narc, a janitor, a preacher, all that.

[sighs]

Henry: Sometimes I just get tired of thinking of all the things that I don’t wanna do. All the things that I don’t wanna be. Places I don’t wanna go, like India, like getting my teeth cleaned. Save the whale, all that, I don’t understand that.

Jim: You’re not supposed to think about it. I think the whole trick is, not to think about it.

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s