IŠĖJIMAS PER SUVENYRŲ KRAUTUVĘ („Exit Through the Gift Shop“), 2010


Banksy: I used to encourage everyone I knew to make art; I don’t do that so much anymore.

Kiekvienas yra menininkas, bet tik menininkai tai žino? Filmas „Exit through the gift shop“ įrodys, kad šis šūkis, besipuikuojantis ant Šiuolaikinio meno centro pastato Vilniuje, nėra visai teisingas. Tiksliau yra visai neteisingas.

Oskarui nominuotoje dokumentinėje juostoje dėmesys sutelkiamas į dėl filmavimo pamišusį prancūzą, vardu Thierry Guetta. Jaunas vyras filmuoja absoliučiai viską: gatves, žmones, kiekvieną savo ir aplinkinių kasdienybės judesį, visą parą nepaleisdamas iš rankų kameros. Vieną dieną jis netikėtai įamžina savo gatvės meną kuriantį draugą, šitaip užfiksuodamas tuomet dar daugeliui nežinomos meno rūšies pradžią. Thierry akiratyje atsiduria bene visi žymiausi grafiti atstovai, galiausiai, net ir pats Banksy – žymiausias pasaulyje gatvės meno kūrėjas, kurio tapatybė niekam nežinoma iki šiol. Šis įkvepia Thiery sukurti dokumentinį filmą apie gatvės meno atsiradimą ir jo istoriją, tačiau įsitikinęs, kad prancūzo sugebėjimai niekam tikę, pats imasi režisūros. Tuo tarpu Thierry nusprendžia tapti gatvės meno kūrėju, be atodairos štampuodamas vieną darbą po kito…

Šis filmas priverčia ne tik spėlioti apie Banksy tapatybę (ar gali būti, kad Banksy ir Thierry Guetta yra tas pats asmuo?), bet ir kvestionuoja meno sąvoką. Kas, kada ir kodėl tampa menu? Kas yra menininkas? Ar gatvės kūryba yra menas? Nebijokite, čia kalbama ne apie beverčius paauglių rašinėjimus ant sienos… Pažiūrėkite filmą ir, galbūt, suprasite, kuo diletantas skiriasi nuo tikro kūrėjo.

IMDb: 8,0 | Žiūrėk legaliai internete: viaplay.lt  

Susidomėjusiems rekomenduojame paskaityti šį straipsnį.

Lazarides, Steve: I think the joke is on… I don’t know who the joke’s on – really. I don’t even know if there is a joke.

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s