POLOKAS („Pollock“), 2000


Interviewer: How do you know when you’re finished with a painting?

Jackson Pollock: How do you know when you’re finished making love?

Džeksonas Polokas (1912 – 1956) – vienas reikšmingiausių XX amžiaus Amerikos menininkų ir abstraktaus ekspresionizmo judėjimo atstovų. Labiausiai dailininką išgarsino jo tapymo technika – jis nenaudojo molbertų ir net teptukų, vietoj to autorius drobes perkėlė ant žemės, o dažus ant jų ne tepdavo, bet taškydavo, lašindavo bei drabstydavo. Dž. Polokas teigė, kad ant žemės jam dirbti kur kas patogiau, o tokia technika geriau atspindi kintančio laikmečio idėjas bei leidžia plačiau išreikšti kūrėjo jausmus. Būtent toks, anot autoriaus, ir yra moderniosios tapybos uždavinys.

Kino juostoje menininko asmenybė atskleidžiama iš įvairių pusių. Filme vaizduojami ir komplikuoti dailininko santykiai su žmona, kuri paaukojo savo asmeninę karjerą bei tapo vyro vadybininke, ir nesėkminga kova su alkoholizmu, ir polinkis į avantiūras su kitomis moterimis, kurias privalėjo toleruoti sutuoktinė. Pagrindinį filmo veikėją puikiai įkūnija aktorius (ir filmo režisierius) Edas Haris. Jis kuria įtaigų neprognozuojamo, impulsyvaus, agresyvaus ir kūrybinių aistrų valdomo Dž. Poloko portretą.

Trumpai tariant, „Polokas“ – puikus filmas norintiems savo akimis pamatyti dažną kūrėją kankinančias pagundas, užmojus, moralines dilemas bei daugiau sužinoti apie svarbiausius autoriaus biografijos momentus – pripažinimą pelniusias parodas, kūrybinius ieškojimus Niujorko priemiesčio studijoje ar tragišką keturiasdešimt ketverių autoriaus mirtį…

IMDb: 7,0

Jackson Pollock: If people would just look at the paintings, I don’t think they would have any trouble enjoying them. It’s like looking at a bed of flowers, you don’t tear your hair out over what it means.

Pagal puslapiui vilniausgalerija.lt parengtą tekstą.

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s