Filmas Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring

PAVASARIS, VASARA, RUDUO, ŽIEMA… IR VĖL PAVASARIS („Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom“), 2003


Old Monk: Didn’t you know beforehand how the world of men is? Sometimes we have to let go of the things we like. What you like, others will also like.

„Pavasaris, vasara, ruduo, žiema… ir vėl pavasaris“ – bene garsiausias ir geriausias žymaus Pietų Korėjos režisieriaus Kim Ki–duko filmas. Tai – dvasinga, budizmo filosofija persmelkta istorija apie žmogaus gyvenimą, kuris filme gretinamas su metų laikais.

Pagrindiniai filmo veikėjai – senas vienuolis ir jo mokinys – gyvena nedidelėje šventyklėlėje, plaukiojančioje miškų apsuptame ežere. Šioje atokioje vietoje vaikas susiduria su pirmomis gyvenimo pamokomis ir tampa jaunuoliu. Jaunuolis pažįsta aistras, kai vienuoliui gydyti atgabenama jauna mergina. Vaikinas, tapęs vyru, sugrįžta ieškoti ramybės, o pasiekęs senatvę, pats tampa mokytoju. Šitaip gyvenimo, gamtos ciklas prasideda iš naujo.

„Pavasaris, vasara, ruduo, žiema… ir vėl pavasaris“ – tikra atgaiva po įtemptų, veiksmo, dialogų kupinų filmų. Tai – raminanti kontempliacija, pabėgimas nuo mūsų kultūrą ypač slegiančio laiko ir įtampą keliančios rutinos. Rekomenduoju net ir tiems žiūrovams, kurie nėra dideli rytietiško stiliaus kino mėgėjai.

IMDb: 8,1 

Old Monk: Lust awakens the desire to possess. And that awakens the intent to murder.

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s