LAUKINĖ („Wild“), 2014


Stacey: You get lonely?

Cheryl: Honestly? I’m lonelier in my real life than I am out here.

Patiko „Into the Wild“? Tuomet tikrai turėtumėte pažiūrėti filmą „Wild“. Septyneriais metais vėliau pasirodžiusi juosta ne tik pavadinimu, bet (iš dalies) ir siužetu panaši į garsųjį režisieriaus bei aktoriaus Sean Penn kūrinį, tik čia pagrindinį vaidmenį atlieka mergina.

Jei „Into the Wild“ pasakoja apie jauną vyrą, norėjusį pasipriešinti sistemai, tai „Wild“ veikėja Cheryl keliauja į 1100 mylių žygį tam, kad atgautų vidinę ramybę po asmeninės tragedijos. Negalime sakyti, kokia ji, nes filme tai paaiškėja palaipsniui. Šiaip ar taip, abiem atvejais jaunuoliai susitaikymo su savimi ieško vienatvėje ir gamtos apsuptyje.

Tiesa, „Wild“ kiek ryškesnė santykių ir apskritai moteriška, jei leisite taip pasakyti, problematika, tačiau jei manote, kad šis filmas – tik mergaitėms, labai klystate. Aktorė Reese Witherspoon (sunku patikėti, kad šį vaidmenį ji atliko, būdama beveik 40-ies!) čia įkūnija savimi pasitikinčią, drąsią, klysti nebijančią dvidešimt kelerių metų asmenybę, savo užsispyrimu, o kartais ir nutrūktgalviškumu stebinančią didžiąją dalį sutiktų keliauninkų.

Ar šis filmas turi ir šiokią tokią feministinę intenciją? Visai gali būti, tačiau tokį sumanymą mes tik palaikome. Bendrai tariant, žiūrėti abu minėtus filmus dėl to darosi dar įdomiau. Klausiate, kuris iš jų geresnis? Abu geri. Abu jie pasakoja tikras istorijas ir abu yra pelnę po dvi Oskarų nominacijas. Na, gerai, savo favoritu rinktume „Into the Wild“, bet ne viską reikia supriešinti. Mūsų manymu, šie filmai tam tikru lygmenu netgi papildo vienas kitą.

IMDb: 7,1 | Žiūrėk legaliai savo TV: „Telia“ 

Cheryl: [voiceover] What if I forgive myself? What if I was sorry? But if I could go back in time, I wouldn’t do a single thing differently. What if I wanted to sleep with every single one of those men? What if heroin taught me something? What if all those things I did were the things that got me here? What if I was never redeemed? What if I already was?

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s