Filmas Marina Abramovis Artist is Present 2012

MARINA ABRAMOVIČ: DALYVAUJA MENININKĖ („Marina Abramovic: the Artist is Present“), 2000


Marina Abramovic: When you perform it is a knife and your blood, when you act it is a fake knife and ketchup.

Marina Abramovič – viena ryškiausių šiuolaikinio meno pavardžių, su kuria siejami geriausiai žinomi performansai (tam tikri teatrališki veiksmai, atliekami žiūrovų akivaizdoje). Iš Serbijos kilusi menininkė juose jau keturis dešimtmečius tyrinėja žmonių ryšius, kūno ir proto galimybių ribas, stebėtojų ir menininko santykį, kvestionuoja meno sąvoką.

Dokumentiniame filme „Marina Abramovič: dalyvauja menininkė“ stebime kūrėją, besiruošiančią vienam svarbiausių jos gyvenimo momentų – retrospektyviai parodai Niujorko moderniojo meno muziejuje (MoMA). Tai – didžiausia kada nors šioje vietoje surengta performansų paroda, kurioje M. Abramovič atlieka naująjį pasirodymą: 736 valandas specialiai įrengtoje aikštelėje muziejaus erdvėje akis į akį susitinka su bet kuriuo panorėjusiu lankytoju. Stebėdama priešais ją atsisėdusį žmogų, ji žvelgia tiesiai žiūrovui į akis, neištardama nė žodžio.

Filme ne tik kalbama apie pasiruošimą parodai ir jos įgyvendinimą, bet ir visą M. Abramovič karjerą, jos santykius su ilgamečiu partneriu Uwe Laysiepenu. Tai – be galo jautri juosta, kuri net ir patį didžiausią skeptiką privers į šiuolaikinį meną pažvelgti kitomis akimis.

IMDb: 7,9

Marina Abramovic: Artists have to be warrior. Have to have this determination and have to have the stamina to conquer not just new territory, but also to conquer himself, and his weeknesses. So it doesn’t matter what kind of work you’re doing as an artist, the most important is from what state of mind you’re doing what you’re doing.

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s