Filmas Mullholland Drive

MALHOLANDO KELIAS („Mulholland Dr.“), 2001


Holivude ir visame pasaulyje keistais filmais pagarsėjęs režisierius Davidas Lynchas įtvirtino savo vardą 90-ųjų metų serialu „Twin Peaks“, kurio centre – mįslingas detektyvinis tyrimas su nejaukiais siurrealistiniais elementais. Šių metų gegužės 21-ą dieną, praėjus beveik 27 metams nuo pirmos serijos pasirodymo, žiūrovai galės išvysti „Twin Peakso“ tęsinį!

Kaip ir kultinis serialas, „Mulholland Dr.“ išlaiko jau gerai pažįstamam Davido Lyncho stiliui būdingus elementus, vienas iš jų – detektyvinė siužeto linija. Kas yra Rita? Kokia jos istorija? Betė aptikusi Ritą savo tetos namuose, kartu su šia mįslinga, amnezija sergančia moterimi leidžiasi ieškoti atsakymų į begalę mįslių, kurios paskatino įžvalgiausius filmo gerbėjus nesibaigiančioms interpretacijoms.

Ypatinga filmo atmosfera ir siurrealistinės detalės – Davido Lyncho „arkliukai“, kurie meistriškai panaudojami filme. Čia veikia nestandartiniai antraplaniai personažai (tai – dar vienas Lyncho stiliui būdingas bruožas) – paslaptingas kaubojus, namo prižiūrėtoja Coco ir daugybė kitų. Siurrealistinės scenos, pavyzdžiui, pasirodymas klube „Silencio“, palieka žiūrovą spėlioti, ką jis dabar pamatė, ir ar tai tikra.

Filme, manipuliuodamas žiūrovų lūkesčiais gauti atsakymus ir sudėlioti logišką įvykių seką, Lynchas sėkmingai piešia Holivudo šaržą. Holivudas, kaip svajonių vieta, kur talentingajai Betei (Naomi Watts) visos durys turėtų būti atviros, ar kaip košmaras, kur nelaimingajai Dianai (vaidinamai tos pačios Naomi Watts!) nesiseka sulaukti savo šlovės valandos? Kitaip sakant, filme vaizduojama ir „glamūriška“, ir tamsioji Holivudo virtuvės pusė.

Galima pagauti save spėliojant, kaip nuo detektyvinės istorijos, ieškant amnezija sergančios Ritos tapatybės, pereinama prie Holivudo šaržavimo ir simbolių šifravimo. Filme manipuliuojama scenomis, kurios kartais rodosi, nė nėra tiesiogiai susijusios, tačiau reikia prisiminti, kad taip sekama sapno, be kurio inkliuzų režisierius neapseina niekuomet, logikos.

„Mulholland Dr.“ yra tikras iššūkis mėgstantiems pasukti galvą ir paanalizuoti tai, ką išvydo ekrane. Ypač tiems, kurie neieško konkrečių atsakymų, mat Lynchas palieka labai daug vietos asmeninei interpretacijai.  Jis dažniausiai atsisako aiškinti savo darbus, kadangi pats filmas, pasak režisieriaus, jau yra tam tikra, sunkiai išverčiama kalba. Mano patarimas – leiskitės į šią atmosferinę kelionę, neturėdami jokių išankstinių lūkesčių, ir būsite nustebinti.

IMDb: 8,0

Norintiems geriau suprasti filmą:

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s