Filmai apie muzika

Ir kino fanams, ir melomanams: 5 geriausi filmai apie muziką


Šiais laikais filmai be muzikos yra pakankamai keistas reiškinys, tačiau kino aušra, kaip visi gerai žinome,  buvo nebyli. Pirmosios kino juostos buvo begarsės, o tai, ką rodydavo ekrane, iliustruodavo profesionalus muzikantas. 1927 metais perversmą sukėlė filmas „Džiazo dainininkas“, kuris pirmą kartą istorijoje turėjo ne tik sinchronizuotą garsą ir vaizdą, bet ir (pasiruoškite!) dainuojantį pagrindinį veikėją.

Po neįtikėtinos „Džiazo dainininko“ sėkmės sekė garsinių filmų aukso amžius. Miuziklai, dainos ir įvairiausio žanro muzika užkariavo kino industriją. Garso takeliais filmuose eksperimentuojama iki šiol – užtenka prisiminti vieną originalesnių pastarojo metų bandymų – net 5 Oskarus susišlavusį „Artistą“. Kine muzika apskritai atlieka ypač svarbią rolę, ir aš negaliu tuo nesidžiaugti. Kaip tik todėl šį sykį trumpai pristatau penketą muzikinių filmų, palikusių man didžiausią įspūdį. Taigi, susiderinam stygas ir važiuojam!

5. „The Blues Brothers“, 1980 (rež. John Landis)

Arba istorija apie kiečiausius dainuojančius nelaimėlius šioje visatoje.

Šitą filmą turi pamatyti visi – tiek muzikos, tiek kino snobai. „The Blues Brothers“ yra be galo smagi juosta apie du nelaimėlius, kurių gyvenimas klostosi ne visai linksmai (pirma, jie našlaičiai, antra, pragyvenimui užsidirba, darydami nusikaltimus, trečia, kas nors visada bando su jais susidoroti). Visgi vyručiai niekada nepraranda optimizmo ir… nepraleidžia progos padainuoti!


Patinka mūsų rekomenduojami filmai ir puslapio idėja? Junkis į tikrų kinomanų grupę, pamėk mus feisbuke ir sek instagrame! Šį projektą kuriame iš idėjos, tad, jei nori, keliais eurais prisidėk prie jo gyvavimo. Dėkui!

Techniškai žvelgiant, filmą galima pavadinti miuziklu. Tik, prašau, nereikia traukulių – „The Blues Brothers“ toli gražu nėra „Moulin Rouge!“ stiliaus bei puikiai susižiūri su visais dainų intarpais. Kitaip ir būti negali, nes filme vaidino ir gerai žinomus kūrinius atliko tokios garsenybės, kaip Aretha Franklin, Ray Charles, James Brown bei kiti nuostabūs dainininkai. O ir „Žvaigždžių karų“ aktorę Carrie Fisher čia taip pat smagu matyti.

4. „This Is Spinal Tap“, 1984 (rež. Rob Reiner)

Arba kaip pakrikštyti naują kino žanrą ir tapti memu

Jeigu mėgstate sunkųjį britišką metalą ir dokumentinius filmus – „This is spinal tap“ jums beveik idealus. Kodėl beveik? Na, nes tai nėra visiškai tikra dokumentinė juosta. „This is spinal tap“ yra savotiškas vadinamojo „mockumentary“ kino žanro pionierius. Būtent šiuo terminu filmo režisierius R. Reiner meiliai pavadino savo kūrinį, ir po to laiko visi kino filmai ar serialai (pavyzdžiui „The Office“), kurių stilius panašus  – o tai reiškia, kad išgalvoti siužetai perteikiami taip, lyg būtų dokumentiniai – dedami į tą pačią lentynėlę.

Filme sekama metalo grupė „Spinal Tap“ turo per Jungtines Amerikos Valstijas metu, imami interviu iš grupės narių, suteikiama proga pasiklausyti visai neprastos roko muzikos bei giliau pažvelgti į atlikėjų gyvenimus – kad ir kaip jie tragiškai (ar juokingai) baigtųsi. Beje, linksmas ir įdomus faktas – šis filmas „IMDb“ svetainėje įvertinas 8 balais iš 11 galimų. Kodėl? Atsakymą rasite čia.

3. „I’m Not There“, 2007 (rež. Todd Haynes)

Arba šeši bobai dylanai.

Bobo Dylano niekada nebus per daug? Visiškai teisingai, tarė Toddas Haynesas ir sukūrė pusiau biografinį filmą apie garsųjį dainių, pakviesdamas jį įkūnyti šešis aktorius, tarp kurių – ir viena moteris! Fantastiškasis šešetas susideda iš tokių įžymybių, kaip: Christian Bale, Cate Blanchett, Marcus Carl Franklin, Richard Gere, Heath Ledger ir Ben Whishaw. Pats filmas įspūdingas dar ir dėl to, kad jame susipina net šešios siužetinės linijos, vaizduojančios skirtingas B. Dylano asmenybės ir gyvenimo daleles. Taip pat dėl to, kad yra pavadintas iki tol negirdėtos, 1967 metais B. Dylano sukurtos dainos, pirmą kartą nuskambėjusios būtent šio filmo garso takelyje, vardu.

2. „Pink Floyd: The Wall“, 1982 (rež. Alan Parker)

Arba griaunam sienas!  

Ir nestatom naujų (taip, čia tau, Donaldai Trumpai!) Legendinė, mitais apipinta, visame pasaulyje pamilta grupė „Pink Floyd“ savo karjeros zenite nusprendė išleisti filmą, kuris paremtas ne tik jų nuostabaus albumo „The Wall“ (beveik visą galiu išdainuoti atmintinai) dainomis ir motyvais, bet ir, anot tam tikrų šaltinių, dviejų grupės narių – Roger Waters ir Keith „Syd“ Barrett – biografinio gyvenimo faktais. Kino juostoje subtiliai įpinami animaciniai epizodai, muzikinis takelis taipogi neprilygstamas, tad nieko keisto, kad kai kurios filmo scenos tapo kultinėmis ir iki šiol mėgdžiojamos kitų kino, muzikos ir apskritai populiariosios kultūros kūrėjų. „The Wall“ – tiek albumą, tiek ir filmą – privalo suvirškinti kiekvienas save gerbiantis „Pink Floydų“, geros muzikos bei kino fanas. TAŠKAS!

1. Whiplash“, 2014 (rež. Damien Chazelle)

Arba kaip meilė muzikai (arba sau) peržengia ribas.

Teko girdėti ir skaityti nuomonių, kad „Whiplash“ yra visai ne apie muziką – esą pats filmas „su muzika susijęs ne tematiškai, o tik asociatyviai“ (tiksli vieno „Facebook“ komentatoriaus D. Č. citata). Tačiau kad ir kokia būtų nuomonių įvairovė, – o juk ji neišvengiama – man „Whiplash“ šiame penketuke yra numeris vienas. Galbūt dėl to, kad filme niekada nenustoja groti džiazas, o aš pati visada svajojau išmokti groti būgnais (jais filme grojama tikrai įspūdingai!) Žavi ir tai, kad pagrindinio vaidmens atlikėjas Miles Teller juostoje mušamaisiais groja pats, be dublerio, tad visas ekrane matomas  meistriškumas, galima sakyti, tikras. Na, o kalbant bendrai, „Whiplash“ iš tiesų yra istorija apie užsispyrimą, maniją ir peržengiamas ribas. Ne tik talento, bet ir sveiko proto.

Kokie tavo mėgstamiausi filmai apie muziką? Rūpinamės kitais ir dalinamės savo favoritais komentaruose!

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s