Filmas FLoridos projektas

FLORIDOS PROJEKTAS („The Florida Project“), 2017 | Metų filmas


Moonee: These are the rooms we’re not supposed to go in… But let’s go anyways!

Pažiūrėjūs „Floridos projektą“ šiltas prisiminimas apie filmą išlieka dar ilgai. Labai ilgai. Filmas skleidžia ramybę ir siurbte įsiurbia žiūrovą į savo jaukų, pastelinį pasaulį. Jo centre – vaikai, gyvenantys Floridoje įsikūrusio „Walt Disney World“ pramogų parko šešėlyje. Tai – Moonee, Scooty, Dickey ir Jancey, kurie karštą vasaros dieną kaulija ledų iš turistų, spjaudo ant automobilių stogų, landžioja po apleistus pastatus ir veda iš proto pigaus violetinio motelio valdytoją (akt. Willem Dafoe).

Tačiau už nekaltų vaikiškų išdaigų čia slypi kitas pasaulis, kita amerikietiškos svajonės, kaip sakė filmo režisierius Seanas Bakeris, pusė. „Lamingiausia vieta Žemėje“ besiskelbiančio pramogų komplekso pašonėje gyvena ir sunkiai galą su galu suduriantys žmonės, tarp jų – Halley, vieniša vienos iš mergaičių motina. Tai – atsaini ir neatsakinga mergina, nei iš išvaizdos, nei iš elgesio niekaip neprimenanti idealios mamos. Visgi jos ir dukros Moonee ryšys ypatingas, labiau panašus į dviejų draugių arba skirtingo amžiaus sesių. Savo vaiko akivaizdoje Halley sau leidžia viską: rūkyti, keiktis, rodyti nepadorius gestus ir veltis į įvairius buitinius konfliktus. Ir vis dėlto mamos portretas, filme parodytas mažametės dukros akimis, išlieka tyras, kaip ir neįpareigojančios vaikystės vasaros dienos. Magiška…


Patinka mūsų rekomenduojami filmai ir puslapio sumanymas? Junkis į tikrų kinomanų grupę, pamėk mus feisbuke ir sek instagrame! Šį projektą kuriame iš idėjos, tad, jei nori, keliais eurais prisidėk prie jo gyvavimo. Dėkui!

Ne ką mažiau stebuklinga yra ir Halley įkūnijusios aktorės Brios Vinaitės istorija. Tikrasis jos vardas – Barbora Bulvinaitė ir kilusi ji yra iš Lietuvos. Būdama aštuonerių, Bria atvyko gyventi į Niujorką, o paskui persikėlė į Majamį. Sulaukusi 18 metų ji numojo ranka į koledžą ir pradėjo nedidelį drabužių verslą „Chronical Designs“ – ėmė pardavinėti kanapių atributika puoštus bikinius ir beisbolo kepuraites (pati Bria pabrėžia, esanti didžiulė marihuanos gerbėja bei vartotoja). Galop, vieną vakarą jos Instagram‘o įrašą visiškai atsitiktinai pastebėjo būsimo filmo režisierius S. Bakeris ir pakvietė 24 metų merginą išbandyti savo jėgas filmavimo aikštelėje. Kaip viename iš interviu vėliau sakė B. Vinaitė, jai tai pasirodė kaip nesveikas pokštas, tačiau minėtas akibrokštas aktorei netrukus pavirto amerikietiškos svajonės išsipildymu (ji jau spėjo nusifilmuoti naujame muzikos atlikėjo Dreiko klipe, kurį peržiūrėjo daugiau nei 100 milijonų žmonių, bei keliuose filmuose, dar nespėjusiuose pasirodyti didžiuosiuose ekranuose).

Tiesa, anksčiau aktore Bria vadintis tikrai negalėjo – tiesiog neturėjo nė menkiausios aktorystės patirties. Rolė „Floridos projekte“ merginai nukrito tarsi iš dangaus, tačiau vaidmuo, kaip teigia režisierius, kaip mat prilipo. Po kelių mėnesių trukusių mokymų Bria tobulai įkūnijo visuomenės taisyklių nepaisančią, tačiau mylinčią motiną, kurios vaidmuo iš pradžių buvo numatytas… popžvaigždei Britney Spears.

Režisierius įsitikinęs, kad niekam nežinomos merginos pasirinkimas padarė filmą įtaigesnį ir autentiškesnį. Tiesą sakant, „Floridos projekte“ vaidina ir daugiau neprofesionalių aktorių – įvairių motelio „Magic Castle“ („Stebuklingos pilies“) gyventojų ir čia apsistojusių turistų. Galbūt, dar ir dėl to filmas alsuoja tikrumu bei susilaukė netikėtos sėkmės – buvo nominuotas Oskarui. Ir nors, visai nepelnytai nusileidęs daug prastesnėms kino juostoms (pvz., „Shape of Water“), jo nelaimėjo, pelnė daugybės žiūrovų simpatijas abiejose Atlanto pusėse, o taip pat pavergė mūsų komandos narių širdis. Galop, kam tas Oskaras, kai „Kokį filmą žiūrėti?“ paskelbia „Floridos projektą“ geriausiu 2017 metų filmu? Būtinai pažiūrėkite, jei to nepadarėte „Kino pavasario“ metu.

IMDb: 7,6

Moonee: [to tourist at ice-cream stand] Excuse me. Could you give us some change, please? The doctor said we have asthma and we have to eat ice-cream right away.

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s