RELIGIOTAI („Religulous“), 2008


Bill Maher: If Santa Claus can hit every house in the world in one night…

Steve Burg: No, I don’t believe in Santa Claus.

Bill Maher: Of course not. That’s ridiculous. That’s one man flying all around the world and dropping presents down a chimney. That’s ridiculous. One man hearing everybody murmur to him at the same time… that I get.

Religijos tema iki šiol daugeliui žmonių yra tabu. Bet tik ne Billui Maheriui. 2008 metais populiaraus Amerikos politinių pokalbių šou „Real Time With Bill Maher“ vedėjas suvienijo jėgas su kontraversiškos komedijos apie Boratą režisieriumi Larriu Charlesu, kad atsakytų į klausimą, kodėl žmonės tiki.

Kelionių po Jeruzalę, Vatikaną bei Ameriką metu B. Maheris susitinka su pačiais įvairiausiais tikinčiaisiais, nuo kurių nemokšiškų atsakymų ir buko užsispyrimo ima ir juokas, ir neviltis. Filme išvysite ne vieną veikėją, kuris absoliučiai visus Biblijos žodžius priima už gryną pinigą. Pavyzdžiui, vyrą, kuris tiesmukai tiki tuo, kad pranašas Jona tris dienas ir tris naktis gyveno didelės žuvies pilve, o paskui buvo išgelbėtas. Taip pat begalę žmonių, neabejojančių tikrų angelų ir, kaip sako B. Maheris, kalbančios gyvatės egzistavimu. Šie žmonės – ne tik fanatikai, įvairaus plauko atsivertėliai ir paprasti bažnyčių lankytojai. Daug blogiau. Tai – ir įvairūs politikai bei valstybės tarnautojai, kurių neišmanymas kas dieną lemia milijonams piliečių skirtų įstatymų leidybą bei užsienio politikos, įskaitant ir karinius konfliktus, formavimą.


Patinka mūsų rekomenduojami filmai ir puslapio sumanymas? Junkis į tikrų kinomanų grupę, pamėk mus feisbuke ir sek instagrame! Šį projektą kuriame iš idėjos, tad, jei nori, keliais eurais prisidėk prie jo gyvavimo. Dėkui!

Jei visi šie veikėjai karštai įsitikinę savo tiesomis, tai B. Maheris, bendraudamas su pašnekovais, užima kritinio, o kartu ir ironiško mąstytojo poziciją. Ir nors iš kai kurių žiūrovų jis susilaukė aršių pastabų už pernelyg pašaipų toną, reikia pabrėžti, kad žymaus laidų vedėjo faktai tikrai nėra laužti iš piršto. Jei būtų priešingai ir jei B. Maheris tebūtų eilinis komediantas, vargu, ar jo laidoje sutiktų svečiuotis net ir pats Barakas Obama, beje, taip pat pasisakęs ir apie vedėjui taip rūpimą (ne)tikinčiųjų klausimą. Kad geriau suvoktumėte, koks yra B. Maherio pokalbio laidų formatas, siūlome pasižiūrėti šią ištrauką, kurioje keletas pašnekovų, o tarp jų – ir žymus aktorius Benas Affleckas, parodęs savo neįtikėtiną nenuovokumą ir amžiams smukęs mūsų kolektyvo akyse, diskutuoja apie islamo religiją:

Filme „Religiotai“ komiškos bei absurdiškos situacijos gimsta susidūrus mokslinėms tiesoms ir akliems religiniams įsitikinimams. Visgi nepaisydamas juokų, agnostiku (žmogumi, kuris nežino, ar Dievas egzistuoja, todėl neneigia ir neteigia pastarojo buvimo) save laikantis B. Maheris siunčia mums visiems labai aiškią ir prasmingą žinutę: religija turi išnykti, kad žmonės galėtų gyventi. Jis įsitikinęs, kad valstybių negali kontroliuoti religingi, iracionalūs, mokslą neigiantys individai, tikėjimu užpildantys savo žinių spragas, ir su tuo sunku ginčytis. Na, o stebint tai, kas pasaulyje tikėjimo vardu vyksta pastaruoju metu (ir, tiesą sakant, vyko visada), verčia rimtai susimąstyti: gal religija iš tiesų ne(be)reikalinga?

IMDb: 7,7

Bill Maher: This man lived inside of a fish for three days?

Steve Burg: Miraculously, yes.

Tavo komentaras:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s